| Dodo_4650 a întrebat:

Cand imi trece raceala?
ca sunt racita de o saptamana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mai ai putin! Ce a fost greu a trecut! Daca nu cumva ai facut vreo complicatie!

| Dannyjj a răspuns:

Intrebari de astea pe TPU.ro nu prea se pun, nu avem de unde sa stim cat de racita esti.
3. Se accepta doar intrebarile care pot primi un raspuns din partea altor persoane (Ex: nu se accepta o intrebare de tipul: "O sa ma casatoresc cu X?"). Pentru ori ce eventualitate daca nu ti se amelioreaza in 3 zile cu siropul pentru tuse treci pe la medicul de famile.

| doctoru a răspuns:

Dodo daca ai o saptamana(7 zile de la debutul lor) si nu tia trecut cu tratamentul clasic(paracetamol si nurofen) mergi la doctor. e o problema. s-ar putea sa fie altceva.

| Farcas a răspuns:

Cand te vei ingriji mai bine.Stai in pat, bea multe ceaiuri si i-a paracetamol si o vitamina C. Fa asta de 2-3 ori pe zi dupa mancare si iti v-a trece.

| sergent91 a răspuns:

Dar tratament medicamentos ai urmat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai sa dau in carti, te anunt dupa ce aduci banii.
Daca iei medicamente si eviti consumul de bauturi, alimente reci, iti va trecewinking.

| BlackRainbow a răspuns:

Da` ce sunt ma eu doctor?
Ghicitoare?rolling on the floor De unde sa stiu cand iti trece raceala
Sa zicem doar ca daca iti continui tratamentul cat de curand iti vei reveni peace sign

| bebesmen a răspuns:

Daca te tratezi in 7 zile ar trebui sa-ti treaca, daca nu intr-o saptamana laughing