| MyraGabrielle a întrebat:

Câte kg ar trebui sa am la inaltimea de 1.70, am 1.70 si 53 de kg dar după mine sunt grasa...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicoalusoby a răspuns:

Nu esti deloc grasa in mod normal o fata ar trebui sa aiba intre 10-15 kg mai putin decat inaltimea de exemplu daca ai 1.70 trebuie sa ai 55-60 de kg. Ar trebui sa te mai ingrasi putin 2-3 kg

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asa te vezi tu grasa dar adevarul e ca esti cam slabuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aatata am si eu si ar trebui sa ai 55-60 pana in 62 tu esti supraponderala adica cam slaba pentru inaltimea ta nu te considera grasa chiar nu esti si daca te iei dupa vedetele tv ca au nu stiu cate kg aleas niste anorexice care vor sa dea bine pe sticla esti t bine asa cum esti

| Sadop a răspuns:

Ti se pare laughing. Inca se poate zice ca esti slaba pentru inaltimea ta. Dar ramai asa, e foarte bine.
Bafta!

| Ana_4223 a răspuns:

Heiii si eu am 1, 70 si 53 de kg si arat bine nu ma consider nici grasa nici slaba potrivit am un pic de burta, dar nu se vede, decii esti perfecta asa cum esti, nu ai de ce sa iti faci griji.

| mihnea123abc a răspuns:

Esti ff binee..nu trebuie sa fii anorexica

| kiduţa18 a răspuns:

Nu eşti grasă deloc, rămâi aşa. Dacă mai slăbeşti poţi să ajungi anorexică. Ţi se pare ţie că eşti grasă, dar nu eşti.

| Irinα a răspuns:

Pai. la 1.70 ar trebui sa ai 60 de kg big grin

| anutzaEu a răspuns:

Nu esti deloc grasa, ar trebui sa ai 53-56 kg.
Cam asa.
Sper ca te-am ajutat!
bafta!

| RzoneRo a răspuns:

55-60 de kg.