| CcIiNnEeVvAa a întrebat:

Inaltimea mea este de 1.70 m si majoritatea persoanelor imi spun ca sunt anorexica. Recunosc ca eu mananc foarte putin, deci iata intrebarea: La inaltimea mea, cate kilograme ar trebui sa am ca sa fiu anorexica?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Câte Kilograme ai acum?
În jur de 60 Kg ar fi greutatea ideală, dar și dacă ai avea 50 Kg nu ai fi anorexică.
Prietena mea are 1.75 și 50 Kg și nu este anorexică...

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ocolești amănuntul esențial, greutatea ta actuală!
Cu minus 21-30 de kilograme față de înălțime, adică undeva sub 49 de kilograme.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| GaNeA001 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Nu l-a omis, l-a ocolit deoarece credea c-o facem anorexicarolling on the floor oricum normal ar fi sa ai 50-65 kg.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru GaNeA001):

Bună.
Fie și ca tine. Normal trebuie să aibă 60 de kilograme.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| Kasia a răspuns:

Eu zic ca 55 e perfect.

| đɾεαmεɾ a răspuns:

Pai eu am 1.62 m..si am 54 Kg...deci tu ar trebui sa ai 58-59 kg..deoarece inaltimea este de obicei direct proportionala cu greutatea

| CcIiNnEeVvAa explică:

Stiu ca nu mi-am mentionat greutatea. mi-a fost frica sa nu fiu grasa. Am 43 de kilograme.