| deniedaccess a întrebat:

Cate kg slabesc intr-o saptamana daca beau doar apa dimineata, la pranz cereale integrale cu lapte si o gustare ce consta in fructe? vreau sa slabesc urgent pentru ca am pus grasime pe solduri si nu imi place deloc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna!happy Sunt de acord cu pisii11.Te puup.kiss>big grin

| unknownn a răspuns:

Lol frate, pai tu vrei sa slabesti 20-30 de kg? Auzi la ea, mancarea unui om pe zi: Cereale cu lapte si 2-3 fructe, asta-i mancare ma? Pana si la inchisoare mananci mai bine.

| deniedaccess explică (pentru unknownn):

"ma"...nu stiu ce sa zic, eu am specificat ca as vrea sa slabesc rapid, motivul nu ar trebui sa te intereseze, stai linistit/a, am buget cat sa imi permit sa mananc orice vreau nu ca la inchisoare si cat despre faptul ca asta e mancare:da este mancare

| unknownn a răspuns (pentru deniedaccess):

Da ma fata, dar nu e bine asa brusc sa slabesti, mananci mai putin, mai putin, si dupa aia mai putin nu asa repede, dupa aceea o sa se obisnuiasca metabolismul tau sa mananci 2-3 fructe si cereale, si atunci n-o sa mai poti manca, si o sa continui sa slabesti pana faci anorexie.

| 1DobreMihai1 a răspuns:

Daca faci si ceva sport slabesti cam 4-10 kg

| pisii11 a răspuns:

Pai veii slabi cateva kg bune intr.o saptamana doar ca nu este deloc sanatos deoarece masa de dimnineata este cea mai importanta masa a zileii si dupa ce veii slabi vei incepe sa mananci normal iar atunci veii pune dublu pe tine pentru ca organismul s.a invatat cu putina mancare! ai foarte mare grija masa de dimineata nu ingrasa deloc. poti manca de dimineata o felie de paine graham prajita cu dulceata si o cana de ceai, la pranz poti manca cereale iar la cina nu te ferii de gratar carnea la gratar este foarte sanatoasa si nu ingrasa dar nu pe disc pe gratar! daca poti manca asa veii slabi te veii simtii si bine pentru ca mananci si bogat in vitamine si veii si slabi! o poti ruga pe mama ta sa faca supa fara grasimii sau o ciorbita de pui sau de varza ..nu ingrasa si este foarte buna vara, iti poti face o salata! veii reusii bafta foarte multa si ambitie sa nu papi dulciurii! succes!