| cincisase a întrebat:

Cate kilograme pe luna este sanatos sa pierzi in timp ce tii o cura de slabire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Mda pai 2 kg sunt de ajuns daca slabesti mai mult de 2 kg p luna riscul aparitiei de vergeturi este cam mare. Eventual daca vrei sa slabesti mai mult de 2 kg pe luna date cu crema in zonele unde vrei sa slabesti pentru ca pielea sa fie mai elastica si sa nu apara vergeturile

8 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Trebuie sa slabesti cu viteza cu care te-ai ingrasat sau chiar mai lent altfel produci dereglari ale metabolismului.

| NoName_9903 a răspuns:

Pentru o restrictie calorica medie (o alimentatie mai saraca cu 500 cal pe zi fata de ratia anterioara) rezultatul la o saptamana de dieta va fi de:
0, 5 kg pierdute de normoponderal
1, 2 kg pierdute de persoana supraponderala
1, 75 kg pierdute de obez
( informatie preluata de pe http://www.4diete.net/2008/01/26/dieta-propusa-de-dr-mihaela-bilic/)

| muzica a răspuns:

din cate stiu eu cam 4-5 kg big grin

| oareunde a răspuns:

cum spune si 'muzica', 3-4-5 in primele 3 luni, dupa care mai putin, in jur de 2kg.

| iunie2001 a răspuns:

2 kg

| torra a răspuns:

4-5 kg pe luna.

| torra a răspuns:

4-5 kg pe luna.

| riana a răspuns:

Eu staim de 2 kg pe luna, adica 0.5 kg pe saptamana.