| MucH a întrebat:

..
Vara aceasta mi-am propus sa ma apuc de o cura de slabire, am auzit despre o cura de slabire doar cu varza si mere timp de 1-2 saptamani si se da jos foarte multe kilograme...nu stiu daca e chiar buna, vreau sa imi ziceti daca e buna sau sa imi ziceti alta in timp foarte scurt!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adeedyaa a răspuns:

Buna, uite sfatul meu.
Trebuie sa mananci 5 mese pe zi, adica des si deloc gras.
incearca sa incluzi si ce ai zis tu mai sus, adica fructe si legume, peste, pui, si multa multa apa cu lamaie!
incearca sa ai o sticla de apa langa tine asa te tenteaza sa bei.
incearca ceaiul de ghimbir, ajuta la detoxifiere si curatare.
incearca sa faci sport, sa te plimbi sa mergi pe jos, multa miscare.
te ppup si sanatate multa :*

| MucH explică (pentru adeedyaa):

Mersiii big grin

| adeedyaa a răspuns (pentru MucH):

Si motivatie multa!

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Îți recomand dieta dukan pentru slăbire.

| Eduard619 a răspuns:

Iti trebuie miscare nu numai regim.Mie cel putin mi-a ramas un surplus de piele dupa ce am slabit si nu e deloc ok.
Sport si mancat echilibrat nu te lua dupa cacaturi cu o. dieta minune.
Orice da nu apela la pastile sau ceaiuri de slabire.

| KillaNoFilla a răspuns:

Trebuie sa mai manci si altceva nu doar o amarata de salata.
vezi cum a zis adelina.
Fa miscare(curatenie, repara ceva, sterge, du-te mai mult cu bicicleta sau pe jos)

Presupun ca ai in jur de 16 ani, si aprox 1, 70 deci consuma aprox 1500 calori pe zi(normal e 2500).