| KATTY_9143 a întrebat:

Cati centimetri ar trebui sa aiba o fata de 12 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mystik a răspuns:

Salut, aici nu exista un oarecare standart, fiecare om se dezvolta si creste involuntar, intr-un an poate creshe cu 2cm in alt an cu15cm. tu daca te complexezi nu e cazul, daca iti pare ca esti prea micuta de statura nu-ti fa griji ca mai ai timp sa crestidar daca esti inalta atunci tb sa te mindresticu asta.renuntza la complexe

9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dupa statistici inaltimea la 12 ani ar trebui sa fie 147 centimetri.

| Drums a răspuns:

Nu cred ca exista niste centimetri anume.
depinde de corpul fiecaruia, de genele fiecaruia,
oricum trebuie sa aiba peste un metru.
pup

| danco a răspuns:

Vreo 150.

| bOse a răspuns:

12 ani?

135-145

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inte 10 si 15 laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce 1. 50. ce 1. 60?
Se vede că numai lungani pe aici...
On: Eu la 12 ani aveam 1. 40

| cosmin2221 a răspuns:

laughing) eu la 10 ani am 1. 43

| Alicecooper a răspuns:

Nu tiu exact...eu am 1. 53, dar colegele mele au 1. 60...
plzzz. funda sad ar fi prima) mersi

| alinutza_3120 a răspuns:

Eu am 155-156 si am tot 12 ani, dar eu am la greutate cam 45 de kg.