| amy_5949 a întrebat:

Cati cm (inaltime) trebuie sa aiba o fata de 12 ani? Si greutate? Eu am 1.56 inaltime si greutate 48 kg. E ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Este ok, dar va trebui sa te mai inalti, probabil pe la 14 ani o sa ai inspre 1. 70 si greutatea intre 55-57 kg? Intra pe http://www.mypyramid.gov/ - este in engleza, inclusiv unitatile de masura pe care le foloseste sunt englezesti, aici gasesti sfaturi bune in legatura cu dieta. Si ar fi bine sa faci inot, sau macar sa faci atletism, cel putin 5 ore pe saptamana, si sa mergi mult pe jos, sau sa faci alte activitati fizice.
Domnul sa fie cu tine.

13 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dacă ajungi la 46 de kilograme ar fi perfect! Dar oricum nu contează prea mult pentru că vei creşte în înălţime imediat şi se va echilibra! Deci eşti ok! Baftă!

| cяιss a răspuns:

Eu am 15 ani jumate si am 47 de kg. laughing si nu sunt slaba. nu arat deloc slaba sunt ff okhappy. tu la 12 ani mi se pare multicel.

| Kidd a răspuns:

E bine ma oh go on. Uita`te cum arati nu`ti face griji pentru kg laughingDoamne fratsilor parca ati innebunit laughing. E chiar bine. big grin

| Sakura_1833 a răspuns:

Eu am 12 ani si am 1, 36 si am 28 jumate kilograme la tine e ok dar imi poti spune daca la mine e bine

| Floricell_4708 a răspuns:

Buna,

eu am 14 ani jumatate si am 1. 60 si 43 kg.
cat despre tine...inaltimea e perfecta... dar ar trebui sa ai in jur de 40 kg.

Te pup dullcekiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare...eu am 12 ani si inaltimea mea este de 1. 60 si greutatea de 52... e bine sau mai trebuie sa slabesc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 13 ani si inaltimea de 1. 53 cate ok ar trebui sa am?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte bine la tine eu am 1, 67 si49 de kg. cum ti se pare?

| Iulia_1200 a răspuns:

Inaltimea e super asa am si eu cat depsre kilograme.straight face slabeste nitel

| Georgianna_8839 a răspuns:

Ii perfect!

| sara5555 a răspuns:

E bine am si eu 12 ani 155cm. inlatime si 45 Kg. Nu stiu daca este bine dar eu sunt multumita

| sara5555 a răspuns:

Este bine si eu am 12 ani 155cm. inaltime si 45 kg.Nustiu daca este bine dar eu ma simt bine in pielea mea.

| Alexandra_6741 a răspuns:

Eu cred ca e ok eu am 12 ani inaltimea 154 cm si greutatea mea este de 44 de kg si nu sunt grasa deloc.Depinde de conformatia corpului tau.