| teodoram a întrebat:

Ce inaltime si ce greutate trebuie sa aiba o fata de 14 ani?

Răspuns Câştigător
| єℓєηα a răspuns:

Buna... uite aici http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html
Sper sa iti foloseasca! :)

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este un tipar exact, amprenta este și genetică.
150-160 cm, 40-50 kilograme.
Pa, pa.

| Corina a răspuns:

Conform cartii "Mama si copilul", la varsta de 14 ani, fetele trebuie sa aiba o greutate de 52, 50 Kg si o inaltime de 1, 62cm, dar acestea sunt valori medii, deci nu sunt batute-n cuie. Difera de la o fata la alta.

| Lora_6439 a răspuns:

Inaltimea difera de la om la om, depinzand si de inaltimea parintilor tai. Asadar, greutatea trebuie sa se potriveasca cu inaltimea. Daca ai 160 m. ar trebui sa ai in jur de 52 kg. Uite tabelul greutatii optime
http://www.slabire-sanatate.ro/bunuri/greutate.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce greutate trebuie sa am la 1 77

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat. trebuie sa ai 1. 56 si cam 50-55kg.asa am si eu la fel numai ca am 55 de kg, la 14 ani si 7 luni

| kemone a răspuns:

Pai... 40 kg maxim... 1, 76

| camytsii a răspuns:

Depinde...si eu am 14 ani si am 1. 70, 42 kg si am colege care`s mai mici si au 45-50 kg... difera de la om la om