| UngureanuAndreic a întrebat:

Ce ar trebui sa foloses ca sa scap de cosuri? Nu am niste cosuri foarte grave sau ceva de care nu as putea sa scap, si am tenul destul de gras. Vreau păreri doar din experiențe proprii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Cumperi un gel de curatare pentru fata si te speli cu el in fiecare seara. Apoi dimineata cand te scoli, te speli iar pe fata, dar doar cu apa calduta simpla. In cateva saptamani, o sa se remedieze problema cu acele cosuri.

| Ilovedinero a răspuns:

La mine a mers sa ma spal cu protex si sa schimb dieta.Nu te mira ca ai cosuri daca mananci multe prajeli, cipsuri si ale prostii

| Standt a răspuns:

Elimini grasimile din alimentatie. Elimini rantasurile, dulciurile, fainoasele.
Foloseste sapunul in mod curent. Macar dimineata si seara.

| Anonimboy111 a răspuns:

Foloseste din gama celor de la cerave un gel care sa se potriveasca pentru tenul tau(scrie pe ele la ce ajuta, gasesti pe net sau in farmacii) functioneaza 100%

| Alecsandru322 a răspuns:

La farmacie săpun lichid pentru ten gras

| UngureanuAndreic explică (pentru Alecsandru322):

Îmi va usca pielea sau o va tine hidratata?

| YuNabi a răspuns:

Cel mai bine ar fi să consulți medicul dermatolog, pentru a-ți spune ce fel de acnee ai și ce ar trebui să folosești, s-ar putea ca tratamentele altora să nu meargă la tine sau să îți agraveze situația.

| UngureanuAndreic explică (pentru YuNabi):

As fi mers, dar este departe si nu pot sa ajung, nu am o acnee gravă

| alexiaamihaela a răspuns:

Cred ca ar trebui să folosești CeraVe sau sa mergi la farmacie sa intrebi?