| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa mananc seara ca sa nu ma ingras? De ce pastele nu sunt bune seara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chestii cu puține calorii...

| dullcat a răspuns:

Poti sa le mananci pe la 6-7 seara, insa mai tarziu nu este recomandat.Ca regula generala, chipurile, trebuie sa fie macar 3 ore de la ultima masa si ora de culcare. Daca ti-e frica sa nu te ingrasi, poti bea ceaiuri care favorizeaza digestia dupa cina.

| Ilovedinero a răspuns:

1 pastele nu sunt bune seara deoarece se digera mai greu si nu este tocmai bine pentru ficat.
2 Poti manca orice la orice ora fara sa te ingrasi.Un fruct, o bucata de carne, o leguma si 100g de orez au aceleasi calorii dimineata pe care le au si seara.Caloriile sunt un numar cu care poti jongla dar cel mai bine este la le echilibrezi. Poti manca absolit orice si nu te vei ingrasa atata timp cat nu intreci nr de calorii