| PuяpℓeMusic a întrebat:

Daca mananc mult seara o sa ma ingras?:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Daiana90 a răspuns:

Pot sa iti spun ca cel putin eu de cand ma stiu nu am mancat la ora 6 si dupa aia sa nu mai mananc.Mereu,dar mereu de ani buni mananc pe la 8, 9, inainte ma trezeam pe la 11 si mancam si ma puneam in pat si dormeam si nu ma ingrasam.nu imi pot explica, pentru ca nici miscare nu faceam, nici sport, anul trecut pot sa iti spun ca din anumite motive nu am facut nicio ora de sport si nu m-am ingrasat, mancam aproape o paine pe zilaughing. Acu mananc ceva mai putin, dar tot mananc seara dupa ora 6-7 si nu ma ingras...Nici eu nu imi pot explica, acum na...depinde de organismul fiecaruiawinking :*:*:*:*

8 răspunsuri:
| dyddyyyx18 a răspuns:

Da. Mai ales daca mananci dulciuri sad

| BiaJ a răspuns:

Asa se zice...de fapt eu mananc mereu.Si dimineata si in timpul zilei si seara dar in zadar...happy lasa este mai bine sa fi slaba decat un butoi

| TheOriginalUser:) a răspuns:

Din pacate da saditi recomand sa mananci de dimineata mult ca seara sa nu iti fie pofta de mancarewinking

| jizabell a răspuns:

Dar de unde stiti ca ea vrea sa se ingrase?big grinda, o sa te mai ingrasi cu timpul mancand seara, dar o sa asimilezi grasime.ar trebui sa-ti faci un regim de mancat regulat, si exercitii fizice.si da, exercitiile fizice ingrasa.adica ingrasa. o sa formezi numai masa musculara, nu grasime si nu o sa mai fi "firava"

| stefannn a răspuns:

Cand dormi consumi aproape 550 calori/8ore, asa ca nu se asimileaza foarte multa grasime mai ales daca in timpul zilei faci miscare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de metabolismul fiecarei pers in parte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur corpul intra in repaos si asimileaza mult maimult decit in cursul zilei cind tu desfasori diferite activitati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seara, corpul nu poate arde foarte bine caloriile.
Daca manaci la 21, si apoi tragi o alergare prin parc, faci miscare si nu te pui la calculator sau in pat, nu.