| Liviu321 a întrebat:

Ce boli venerice poti lua daca FOLOSESTI prezervativul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

In cazul in care prezervativul se sparge/rupe, absolut orice boala cu transmitere sexuala daca partenerul este purtator.

Daca nu se sparge, exista un oarece risc de a lua paduchi pubieni sau paduchi lați (lăței).