| Liviu321 a întrebat:

Poti lua SIDA, sau alte boli (ca barbat) daca folosesti prezervativul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca folosesti prezervativul corect la orice contact sexual nu poti lua HIV (virusul care determina SIDA), dar poti lua HPV (virusul care determina cancerul de col si de penis), candida si paduchi lati (paraziti ai parului pubian)

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu prezinta. Am lucrat la o Asociatie PRO VITA pentru nascuti si nenascuti si nu ai ideea cate sarcini nedorite s-au nascut in urma folosirii prezervativului.

| DakotaRoyse a răspuns:

Mici şanse să iei SIDA dacă foloseşti prezervativ, dar da, alte boli de piele poţi lua, pentru că prezervativul te fereşte de secreţii, dar nu şi de pielea din jurul organelor genitale. Risc există întotdeauna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DACA, atunci nu. DACA NU, atunci da big grin

| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

Sunt mici sansewinking