| anonim_4396 a întrebat:

Ce este Sindromul Tourette? Prin ce se caracterizeaza? Ce face bolnavul care sufera de acest sindrom? Este grava?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felissa13Eden a răspuns:

E ca si cum ai avea un tic nervos. Faci ceva incontinuu:clipesti des si apasat, iti trosnesti degetele constant, ai grimase dubioase mereu.
Nu e nimic special.Nu-i vreo boala cronica.

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Injura si imparte palme sau pumni, dar fara sa vrea asta.

Răspuns utilizator avertizat