| Kattth a întrebat:

Ce este terapia cu aerosol? Exista riscuri? Mi-a recomandat mediculORL sa fac asta si as vrea sa stiu in ce consta si daca pot aparea complicatii...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DANIEL2001 a răspuns:

Eu fac aerosol.e un aparat care are un furtun si un recipient lipit de el in care se pune tratamentul (de obicei ser fiziologic si antibiotic sau altceva). aparatul are un fel de masca care vine la gura iar cand ii dai drumul la aparat el practic fierbe acel tratament din care iese abur su pe care tu ii inhalezi.e foarte bun si te vindeca. sper ca te-am ajutat.(funda)

3 răspunsuri:
| DANIEL2001 a răspuns:

Am uitat sa iti spun.nu apare nici o complicatie sau altceva.e frt bun

| Kattth explică (pentru DANIEL2001):

Am facut si eu azi, nu ti s-a intamplat sa te racaie putin pe gat si sa il simti putin uscat? Mersi de raspuns.