| anonim_4396 a întrebat:

Ce facem cu Codex Alimentarius care a fost adoptat in ultimele zile ale lunii decembrie si in care, de ex., usturoiul si menta sunt vor fi clasificate ca droguri de gradul 3 si interzise, alaturi de toate plantele si suplimentele nutritive si metodele bio-energetice de vindecare (ayurveda, reiki, bio-energie, etc.) si care ne obliga sa consumam medicamente de sinteza chimica? Credeti ca este normal sa fim controlati ce mancam? Asta, apropo de obligativitatea de a face vaccinul... sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Eu am invatat sa nu mai iau in seama aceste provocari ale media deoarece m-am convins ca tot ce dau este scos din contextul in care a fost scris sau spus si modificat pentru a incita, a deruta, a provoca oamenii.Totul este publicitate pentru ei, pentru post, ziar, pentru a fi mai aparte, mai apreciati, pentru a-si pastra postul etc.

| EUSIATIT a răspuns:

Draga mea fiecere spune cite cevasa ne deruteze. ba ca nu e bine sa facem vaccinu ba ca nu trebuie sa mincam grasimi, etc etc bla bla. parera mea e sa faca fiecare ce vrea si cum il duce capul pentru ca ei se gindesc numai la ei nu si la amariti. Ei stiu ca daca maninca CAviar.mor? sau daca bea Wiski innebunesc? etc nu te mai lua dupa toti faci asa cum vrei si gata ce atita politica si au facut salarii de nu se poate si bate pe noi ca sa nu facem anumite lucruri. DAca sia r face si ei toti salariu minim de 600 de ron si a dona toate averile lor nu ar mai trebui economie ca s ar aduna la bani la buget de am trai regeste., nu?,, astept pareri /

| Brotacelu a răspuns:

Nu este normal, dar sa vedem cum or sa convinga si tzarani sa se lase de "sportu asta" [de a cultiva usturoi]...ca ei cu asta se ocupa, gradinarit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sa facem? pana nu ne revoltam impotriva lor (illuminati) nu avem ce face. Urmeaza sa fim exterminati in masa. Vizionati toti : Esoteric Agenda, Endgame, Kymatica, Obama Deception.

Le gasiti pe net. Si da`ti`le tuturor sa le vada cat mai urgent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce vor ei oare sa interzica usturoiul si menta? pentru ca au propietati anti bacteriene si pot distruge virusii iar ei nu vor sa supravietuim.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine stie sa se informeze stia de Codex cu ani in urma. Dar cum singura voastra sursa de informare e TV-ul si netul il folositi doar pentru mess si redtube n-avem nicio sansa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Kymatica ii film plin de mesaje subliminale negative periculoase pentru subconstient, documentaru prezinta partile negative dintr-un adevar partial. nu recomand.