| anonim_4396 a întrebat:

Ce faceti cand sunteti foarte obositi si nu puteti sa va concentrati si nu aveti cum sa dormiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Apelezi la medic! Ce descrii aici e o stare anormală. Oboseala cu insomnie.

| Pricked a răspuns:

Fac un dus., eventual doar imi clatesc fata cu apa rece, dar treaba asta are efect doar pe termen scurt.
Iar cateodata...adica deseori...de fapt, tot timpul folosesc si cafea sau energizant, dar nici ele nu sunt suficiente, in sensul ca ma tin treaza dar nu imi fac oboseala sa dispara. Si surprinzator, nici concentrarea sa reapara.

| Dalmore a răspuns:

Mananc bomboane

| FaraNumePls a răspuns:

Meditez

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa sunt eu acum, mi-am facut o cafea ca am o gramada de treaba, dar NU recomand. Eu zic sa bei apa, sa mananci un mar si sa faci putina miscare. De ce nu poti sa dormi?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lucrez de seara

| PrisonBreak112 a răspuns:

Remediul meu e cel mai folositor?
Imi fac o cafea, o beau si apoi ma pun la pat dar inainte imi pun castile in urechi (recomandat ar fi din alea care ti le pui pe avion)imi descarc un colaj de muzica relaxanta(de pian, flaut vioara etc)imi inchid telefonul ca sa nu apas pe alta muzica si pana suna ceasul dorm ca pruncul

| anonim_4396 explică (pentru PrisonBreak112):

De ce mai faci cafea? laughing

| PrisonBreak112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ajuta la somn