| Mariushgv a întrebat:

Ce faci in rezidentiatul de medicina de urgenta? Este cumva practica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o pregătire complexă pentru aprofundarea acestei specialități care se face în cadrul unei unități medicale unde se face medicină de urgență.

| Mariushgv explică (pentru sadrian46):

Bine. Dar poti sa si renuntil la acel rezidentiat?

| LorenzoRon a răspuns (pentru Mariushgv):

De ce sa renunti?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Mariushgv):

Desigur ca poti. Dinu Maxer a renuntat si acum prezinta baluri de boboci.

| sadrian46 a răspuns (pentru Mariushgv):

Rezidențiatul nu îl fac toti medicii. Te înscrii la un examen care este concurs pe locuri limitate. Este echivalentul unui masterat, dar mult mai serios. Astfel poți să nu îl faci. rămâi ce se cheamă medic de medicină generală.

5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Evident ca faci si practica, nu stai doar cu nasul in carti