| Dream_1954 a întrebat:

Cati ani trebuie sa faci facultatea de medicina? cum pot sa fac rezidentiatul in alta tara? FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| TheRock17 a răspuns:

Buna.

Sora mea trece in al 4-lea an de medicina deci cam stiu cum sta treaba.
Dupa ce dai bacul si dupa ce il ei trebuie sa te duci sa te inscrii la aceasta facultate. Dupa cateva zile trebuie sa te duci sa dai admiterea la aceasta facultate care e destul de grea. Apoi dupa admitere vei vedea daca ai intrat la buget, la taxa sau nu ai intrat deloc.Deci normal facultatea o incepi la cam 19 ani si o termini cam la 25. Dupa ce termini facultatea trebuie sa dai un examen ca sa vezi pe ce profil de medicina dai rezidentiatul.In timpul rezidentiatului trebuie sa lucrezi pe langa un doctor care te va supraveghea si iti va pune mai multe intrebari.Rezidentiatul il poti da si in alta tara doar ca trebuie sa stii limba acelei tari.

Funditsaaaa te rogggggg multtttt puppy dog eyes

Bafta!

3 răspunsuri:
| LolNope a răspuns:

Pai,cu rezidentiat si tot tacamul pana devii medic 10 ani(si pe mine ma sperie, stiu)
Rezidentiatul in alta tara, se face pe baza recomandarilor profesorilor si notelor din timpul facultatii.

| FallenRichard a răspuns:

Facultatea de medicina este de 6 ani,la rezidentiat nici nu te gandi inca,fiindca e foarte greu,si eu tot la medicina vreau sa dau,un id si mai discutam, fiindca rar gasesti pe cineva dornic de medicina, apropo numai mediicna generala si dentara este de 6 ani.

| Dream_1954 explică:

Iti multumesc foarte mult iLoVeCoCaCoLa!