| tanysele75 a întrebat:

Ce greutate ar trebui sa aiba un copil la 12 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greutatea variaza in functie de sex, inaltime si varsta
Calculeaza indicele de masa corporala:
IMC=Inaltimea (metri) la patrat impartit la greutate (kg)
Daca ai valorile:
18, 5-25 => greutate normala
25-30 => peste normal
peste 30 => obezitate

121 răspunsuri:
| DavidDinculescu a răspuns (pentru alexutzza_9396):

Depinde de inaltime, eu am 1, 70 si vreo 68 de kilograme. Multi imi spun ca arat prea slab dar na, plus ca nu toata greutatea este grasime.