| AvalohAlyn a întrebat:

Ce ingrediente va puneți voi la blender pentru un smoothie de fructe perfect pentru voi care sa va dea energie destul timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Morcov si kaki suficient de copt (rascopt chiar, dar nu fleasca) + apa (sau lapte).

sau

mar, putina sfecla rosie (cruda) si sucul unei portocale (/grapefruit) proaspat stors + 1 bucatica de ghimbir + apa

Iar cand vreau ceva cu lapte, 1 banana coapta + 1 lingurita de unt de arahide + putina scortisoara.

Zahar nu folosesc, nici alti indulcitori.