Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2783281intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
29 Oct
SATI 309.921AFISARI
172.260VIZITE
155.972V. UNICI
3 Decembrie 2010
lazio9 intreaba:

Ce inseamna LOTIUNE TONICA? ce inseamna TONIC? lotiune tonica pentru. piele? multuemsc.

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • Raspuns castigator
    3 Decembrie 2010 22:13
    deea_3621 a răspuns:

Lotiune tonica se foloseste dupa demachiere si este foarte benefica pielii. Lotiunea este pentru mai multe tipuru de ten: ten normal-mixt, ten gras, ten uscat-sensibil. Lotinea catifeleaza pielea ii ofera stalucire.Acum eu nu stiu sa iti explic exact ce este lotiunea tonica sau ce inseamna tonic. dar te sfatuiesc sa o folosesti dimineata si seara...este foarte buna cea de la BIOTEN... sper ca te-am lamurit

• 2 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 3 Decembrie 2010 22:12
    carminaburana43 a răspuns:
    Lotiune tonificatoare inseamna o lotiune care desavarseste demachierea, purifica, reda tenului prospetimea si vitalitatea.
  • 3 Decembrie 2010 23:18
    MomaieLoveGogaie a răspuns:
    Pai lotiunea tonica controleaza cantitatea de sebum(tenul nu mai arata unsuros)si fereste pielea de transpiratie.

eu folosesc un tonic de la avon care are si efect astrigent si m-i se pare destul de eficient.