| lazio9 a întrebat:

Ce inseamna LOTIUNE TONICA? ce inseamna TONIC? lotiune tonica pentru. piele? multuemsc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deea_3621 a răspuns:

Lotiune tonica se foloseste dupa demachiere si este foarte benefica pielii. Lotiunea este pentru mai multe tipuru de ten: ten normal-mixt, ten gras, ten uscat-sensibil. Lotinea catifeleaza pielea ii ofera stalucire.Acum eu nu stiu sa iti explic exact ce este lotiunea tonica sau ce inseamna tonic. dar te sfatuiesc sa o folosesti dimineata si seara...este foarte buna cea de la BIOTEN... sper ca te-am lamurit

2 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Lotiune tonificatoare inseamna o lotiune care desavarseste demachierea, purifica, reda tenului prospetimea si vitalitatea.

| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Pai lotiunea tonica controleaza cantitatea de sebum(tenul nu mai arata unsuros)si fereste pielea de transpiratie.

eu folosesc un tonic de la avon care are si efect astrigent si m-i se pare destul de eficient.