| vagaunescu a întrebat:

Ce inseamna numar scazut de limfocite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andruhhhh a răspuns:

Limfocitele sunt un tip de leucocite (globule albe) care se produc un maduva osoasa a oaselor late, si se gasesc in sangele din vase, dar si in limfa sau organele limfatice.

Scaderi Limfocite:
Scaderea limfocitelor, numita limfopenie (

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii/informaţii la linkul :
http://www.pcfarm.ro/analize_medicale/266/Numarul-de-limfocite

Toate cele bune.