| TwiSt1997 a întrebat:

Mama si-a primit azi analizele si ar vrea sa stie ce inseamna fiecare, pana se va duce luni la doctor.Are:-eosinofile-scazut
-limfocite atipice: ridicat
-basofile:ridicat
-VSH| la 1 ora:ridicat
-VSH la 2 ore:ridicat
-uree serica:ridicat
-calciu seric:scazut
colesterol seric total:ridicat
-bilirubina totala:ridicat
Spuneti-mi ce inseamna fiecare si daca-i vreuna care e mai grava. Funda!
P.S- n-am gasit categoria sanatate, scuzati!

1 răspuns:
| Heliodor a răspuns:

Din cate stiu eu, la analize exista un interval de referinta, daca valorile din analize intra in acel interval nu pot fi prea mari probleme.
eosinofilele cresc doar in cazul reactilor alergice

ureea este un "deseu" pentru metabolismul din celule, faptul ca este ridicat pune sub semnul intrebari munca rinichilor

de astea iti pot spune sigur, nu te ajuta cu nimic parerile de aici, tot medicul impreuna cu alte analize poate spune despre ce este vorba