| Ramo137 a întrebat:

Ce masti faciale stiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Mastile cu dovleac sunt foarte bune, deoarece contin vitaminele A. C si E. De asemenea, masca exfolianta alcatuita din tarate de grau, miere si zeama de lamaie te va ajuta sa scapi de punctele negre. Inspira-te: http://www.divahair.ro/frumusete/cosmetica. Spor sa ai!

1 răspuns:
| MiruFcrb a răspuns:

Buna!
Depinde si pentru ce iti trebuiehappy.
Vrei preparate acasasmug?

Daca ai tenul gras foloseste o masca ce iti va indeparta atat luciul pielii cat si celulele moarte. Intr-un castron amesteca un ou, cu 3 linguri de iaurt natural. Intr-un alt castron zdrobeste 6 capsuni, dupa ce le-ai zdrobit adauga pasta din celalalt castron, pasta facuta din ou si iaurt. Amesteca bine si cand vezi ca s-a inchegat aplica aceasta masca pe fata. Dupa 10 minute indeparteaz-o cu apa calduta. Pielea ta va arata mult mai bine, iar tu vei simti cu adevarat prospetimea!

Pentru tenul sensibil, incearca ceva delicat. Iti recomandam masca de avocado. Intr-un castron amesteca un ou, o lingura de miere si doua fructe mici de avocado. Amesteca-le bine pana se formeaza o pasta. Aplica aceasta masca pe fata si dupa zece minute inlatur-o cu apa calduta.

Pentru un ten cu probleme, predispus cosurilor mai ales in zona T, foloseste o masca pe baza de prune. Curata 8 prune de samburi si zdrobeste-le intr-un castron. Adauga o lingura dee ulei de migdale si amesteca bine pana se formeaza o pasta. Aplica aceasta pasta timp de 10 minute, pe fata. Inlatur-o cu apa calduta.