| mihaela94_9486 a întrebat:

Ce masti pentru par preparate in casa stiti? Dati-mi va rog niste retete. As prefera sa imi scrie cei care chiar le-au incercat. Va rog sa precizati si la ce folosesc. (ex. rezistenta, stralucire etc.).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andra2503 a răspuns:

Masca de par : 2 galbenusuri, 2 linguri ulei de masline, 2 linguri ulei ricin + Vitamina A, E, miere si cam atat. le amesteci pe toate. poti sa nu mai bagi miere [ devine lipicios :d] si iti da stralucire intensa + rezistenta firului. sper ca te-am ajutat. funda?tongue

4 răspunsuri:
| Andra2503 a răspuns:

Vitamina A si E lichid. eu stau cu ea o ora inainte de a face baie.

| zuzica93 a răspuns:

Ulei de ricin, vitamina a si galbenusu de la ou si miere
ulei de ricin si vitamina a gasesti la farmacie(in jur de 5 lei)
pui intr-un castronel mic, galbenusu de la ou, jumate din sticluta cu ulei de ricin si jumate din sticluta cu vitamina a, si apoi le amesteci, si iti dai la radacina asa treptat, tot capu(si in spate si in fata)poti sa dai si la varfuri daca le ai despicate, apoi masezi timp de 1 min scalpu, si il lasi cam 1 ora sau doua, pana se intareste si apoi te speli abundent, cu sampon, balsam...
stralucire, si creste mai repede parul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Mihaela vreau sa ti transmit un secret daca al pot spune asa. Dupa ce te speli pe cap cu sampon balsam etc, la sfarsitul spalarii sa te clatesti cu ceai de frunze de nuci, crede-ma ca da rezultate eu il folosesc si sunt multumita te pooop.

| mihaela94_9486 explică:

Multumesc pentru raspuns, Rurumary. happy Vitamina A si E tablete cumparate de la farmacie, sau? Cam cat timp ar trebui sa stai cu ea? Funda o acurd dupa ce vad mai multe raspunsuri. tongue