| Andrey550 a întrebat:

Ce parere aveti ce este mai dăunator? Narghila sau Țigara Electronica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Amandoua sunt la fel de nocive si cancerigene!
Una contine tutun, cealata contine substante chimice, care ataca in aceeasi masura plamanii, afectandu-i grav!

| Mynameis93 a răspuns:

Țigara electronică, clar.

| Gafiţa_Ioana_1992 a răspuns:

Ambele!

| Gafiţa_Ioana_1992 a răspuns:

Eu iti zic de bine sa iti ei gandul pentru ca nu e ok

| VerdelePrimeaza a răspuns:

Tigara electronica este foarte spre deloc daunatoare organismului.Singurele substante "nocive" sunt colorantii alimentari prezenti in esentele de aroma care dau gust vapatului.
Si am ca argument studiul facut de guvernul marii britanii: https://www.gov.uk/......ce-review.
Extract din studiu: "Our new review reinforces the finding that vaping is a fraction of the risk of smoking, at least 95% less harmful, and of negligible risk to bystanders. Yet over half of smokers either falsely believe that vaping is as harmful as smoking or just don’t know." Sper ca te-am ajutat. Sfatul meu este ca daca nu fumezi nu te apuca, dar daca fumezi tigari normale ti-as recomanda sa treci la una electronica.

| UnknowName a răspuns:

Narghila