| AlinMihai94282 a întrebat:

Buna TPU : Vreau sa imi cumpar o tigara electronica sau narghila dar nu stiu care poate sa ofere mai mult fum/abur, vreau raspuns!

1 răspuns:
| Daniel9988 a răspuns:

Hai sa iti zic o chestie...Lasa-te de fumat.Nu vrei sa stii cum iti arata plamanii/Daca ai vedea, ai fi socat.De la fumul de tigara se depune un condens in plamani care ii topeste, efectiv.Ca fumator nu vei trai mai mult de 50-60 ani, nu iti vei vedea nepotii crescand, vei muri de un cancer pulmonar sau de ficat in cel mai bun caz.Inima are o aorta, care se deschide si se inchide cand pompeaza sangele.Acea aorta se umple de reziduuri si mori in cel mai crunt mod posibil, prin hemoragie.

https://caplimpede.ro/wp-content/uploads/2014/12/plamani-fumatori.jpg

Si tigara electronica, cat si narghila sunt la fel de periculoase.Chiar daca ei spun ca e doar nicotina, e ceva pur comercial.Gandeste-te ca arunci anual in jur de 7000 lei pe tigari, un viciu nesanatos care iti distruge viata.