| gossipgirl_1807 a întrebat:

Ce parere aveti de ceaiul chinezesc antiadipos sanye?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| zorialbi a răspuns:

La mine la farmacie se vinde foarte bine, deci cred ca e bun happy Are si efect laxativ.

| corina_4591 a răspuns:

Parerile sunt impartite dar cel mai bine este sa slabesi pe cale naturala, prin sport dieta si o viata cotidiana echilibrata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu am folosit de foarte multe ori, dar sora mea (care obisnuieste sa bea asa ceva) spune ca o ajuta si ca o scapa de balonari si constipatii. Eu insa, am baut de vreo 2 ori si nu m-am simtit prea bine; ma durea foarte tare burta si in plus ma trimitea destul de des la toaleta. In concluzie cred are efecte diferite la fiecare organism... te-am pupat si SARBATORI FERICITE :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FOLOSESTE ma i degraba ceai verde chinezesc dar vrac nu la pliculete.nu creeaza aciditate si este si reconfortant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am inceput sa il beau de vreo opt luni, in Mai, mai exact. Aveam 74 Kg, acum am 53 Kg. Am tinut si dieta, dar am baut si acest ceai care m-a ajutat. La inceput, intr-adevar provoaca unele neplaceri in sensul ca te doare stomacul si te duci foarte des la toaleta. In rest, ma simt foarte bine, detoxifica si pot spune ca odata cu acest ceai am scapat si de efectele neplacute ale slabirii bruste... celulita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il iau de 3 zile, mentionez ca sufar de constipatie destul de severa, adica aveam scaun cam o data pe saptamana in chinuri groaznice... Din aceasta cauza am ajuns la 75 de kilograme. Acum ies in fiecare dimineata si am si slabit un kilogram... Pentru mine, ceaiul asta e o minune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DE cand beau acest ceai mai exact de aproximativ 1 luna de zile... am deseorii intepaturi ale muschiului inimii, nu pot fi sigura caci cauza este chiar ciaul dar totusi asta tind sa cred! sufar si de constipatie si chiar isi afce cu succes treaba din punctul acesta d vedere sunt multumita! in rest bafta!

| onur a răspuns:

Eu nu folosesc dar am pe cineva (apropiat) care a folosit si a ajutat-o cu multe adica: A scazut in greutate...reduce nivelul grasimilor din sange (scade colesterolul). reglarea digestiei si a metabolismului...accelerarea tranzitului intestinal si combaterea constipatiei.Deci eu zic ca este bun la ceva am vazut "cu ochii mei" ce face big grin Incearca'l! Pa pa pup!

| gossipgirl_1807 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri:*

Alte răspunsuri