| barbieroz a întrebat:

Fetelor a slabit cineva cu ceaiul antiadipos chinezesc?:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu o sa slabesti de la niciun ceai, adica fara dieta sau sport, Daca te referi la ceaiul ala in cutie verde sau rosie, am luat si eu pentru ca avea efect laxativ, dar mi-a zis medicul de familie ca iti poate crea probleme la rinichi.

| pietrean a răspuns:

Mai bine bea ceai verde frunze, infuzie o lingurita la 200g apa aproape fiarta.1-2 cani pe zi impreuna cu lamaie(o feliuta) sau cu catina zdrobita,dar dupa ce se raceste putin ceaiul! NU SE BEA SEARA, deoarece are cofeina. MISCARE cel putin o data pe zi(mers alert, gimnastica, aerobic...) si fara fainoase, grasimi.

| karsivan a răspuns:

De slabit nu doar nu mai este constipata atat.

| KateMiddleton a răspuns:

Mama mea a baut o gramada de ceaiuri, iar rezultatul-nimic.Ca sa slabesti urmezi niste reguli foarte simple:excluzi categoric zaharul si sarea si painea.Bei multa apa si practici mult sport.
Bafta si o silueta de invidiat!

| ladyaicha a răspuns:

De ce nu incerci impachetari in folie, poti face si cat stai prin casa, si chiar slabesti, stiu pe cineva care a slabit cateva kg, dar daca pui si crema pentru arderea grasimilor din cate am inteles ustura foarte tare si nu vei suporta daca ai probleme cu inima pentru ca transpiri foarte mult!