| Apocaliptic a întrebat:

Ce parere aveti despre batoanele proteice(ma refer la alea din magazin)?
Nu dauneaza la nimic? Un barbat care face de 40 de ani box(si acum este antrenor) mi-a dat un sfat sa nu i-au numic de genu asta.
Proteina facuta in laborator nu e buna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu e vorba de proteina, ca proteina din laborator e EXTRASA din mancare

e vorba cu ce mai e pe langa proteina ( zahar, indulcitori artificiali, ciocolata, etc. )

Eu iti recomand sa iei proteina pura

| Apocaliptic explică (pentru Cosmin86):

Si la proteina pura la ce te referi? La alimente ce contin proteine?

| greyhound a răspuns:

Depinde de producator si depinde pentru ce iti trebuie.
Are dreptate antrenorul ala ca n-ar trebui sa iei pentru ca batoanele au fost inventate sa fie acolo in caz ca sari vreo masa, lucru care n-ar trebui sa se intample.
Teoretic nu dauneaza, dar daca iei din-alea de 1, 5 lei si mananci in fiecare zi cate 3-4 fireste ca pe termen lung o sa-ti faca rau

| alexxis0712 a răspuns:

Logic ca nu e buna. O sa te trezesti cu pielea ca atarna pe tine.fa ce vrei nu-ti recomand

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexxis0712):

E IMPOSIBIL ANATOMIC sa atarne pielea de la proteine

tu esti doar un COPIL MIC paralel, nu?