| AlinElle89 a întrebat:

Ce parere aveti despre dieta Dukan? O tine cineva de aici? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă reclama care este mama comerțului.
Învață să mănânci, practică un sport.
Exclus înfometarea și sedentarismul.
Alege o alimentație bogată în vitamine și minerale (fructe și legume proaspete), proteine (carne slabă de pui, vită, pește, curcan), carbohidrați (cereale integrale, pâine neagră), glucide (prăjituri de casă), hidratare (supe de pui, apă plată, ceai depurativ), ulei de măsline extravirgin, zahăr brun/miere naturală de măsline, etc.
Număr de mese să fie de trei principale și două gustări.
calorii.oneden.com, mergi pe alimente sărace în calorii dar care să asigure minimul de nutrienți pentru buna funcționare a organismului.
Succes.
Pa, pa.

1 răspuns:
| Alexandru_Moraru_1968 a răspuns:

Eu o tin din data de 28 ian si am slabit 16 kg este foarte buna