| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre dieta Dukan si despre diete, in general?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu îţi recomand dieta Dukan din simplul motiv că te leşină. Dar în schimb îţi recomand o dietă cu fructe şi legume.
Vezi aici: http://www.csid.ro/......-12435807/

| jmekerashu a răspuns:

Pare a fi o dietă foarte ok. Mulți o recomandă și se scrie mereu despre ea - http://www.i-medic.ro/......-saptamani

| Ioana803 a răspuns:

Dukan este o dieta buna doar daca ai vreo 100 kg si vei vrea sa scapi de cel putin 30-40 kglaughing)

Ca sa renunti la maxim 10 kg si sa o tii, e destul de grea.

Pe langa ca e grea, dar te si chinui.
Apoi daca nu o tii constant, te ingrasi la loc si sunt sanse mari sa ai stari de lesin.

In general, despre diete... daca sunt tinute in limita bunul simt, sa zic asa...si nu exagerate, da, se merita.

Un rol foarte important intr-o dieta, il are sportul!

| MySelf94 a răspuns:

Nu iti recomand dieta Dukan, dar iti recomand sa cauti un nutritionist bun (sa te interesezi), si sa iti faca o dieta personalizata in functie de examinare, analize, etc (daca este vorba despre tine). Nu toti oamenii au organismul capabil sa suporte aceeasi dieta.

| UKasse a răspuns:

Am incercat dieta Dukan. Nu a avut efecte.