| evelin_1888 a întrebat:

Ce parere aveti despre masca de par cu cafea(scuze pentru cacofonie)? este adevarat ca este folosita pentru a avea parul mai inchis la culoare? are ceva daca adaug si ulei de masline?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am citit, ca ar fi folosita pentru inchiderea culorii parului si e foarte posibil sa dea roade(nuanta parului sa fie putin mai inchisa dupa o anumita perioada de utilizare regulata). Nu are de ce sa strice, cafeaua continand ulei, hidrateaza firul de par si-l va face mai stralucitor.Nu este nevoie sa fie amestecata cu ulei de masline, dar nu are absolut nimic daca vei face acest lucru(e la alegerea ta). Masca aplic-o pe parul umed(daca nu amesteci zatul de cafea cu ulei de masline)si las-o sa actioneze minimum 20 de minute, dupa care clateste bine, dupa care samponeaza de doua ori(pentru a curata bine parul). Fa lucrul acesta o data sau de doua ori pe saptamana.