| Intelligence a întrebat:

Ce parere aveti despre saritu coardei?
Cate serii de cate sarituri e ok sa faci intr-o zi?
Cate calorii arde o serie? thinking
Dau funda pentru cine ma stie lamurii cat e de utila coarda.As prefera numere concrete.Ms mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall! Coarda este baza in sport. zilnic cate 2 ore. dimineata 1 ora, seara 1 ora. este bine de sarit coarda si in timp ce alergi, iar ca si tehnica cat mai diversificat. in functie de cat timp faci coarda, asa se vor arde si caloriile. revin: Coarda este indispensabila unui sportiv! Pa!

| Intelligence explică (pentru baru):

He mersi frumos de rasp. Uite, am citit articolul cemi s-a oferit mai sus.O parte din el zice asta : " O jumatate de ora de sarituri, iti va lua aproximativ 500 de calorii, iar daca faci acest exercitiu astfel incat sa timpul sa insumeze o ora, vei scapa cu usurinta de 1000 de calorii " Crezi k este posibil? Sincer, mie nu-mi prea vine sa cred. straight face Cum ar fi aproximativthinking Ms.f fain

| Azµre a răspuns:

Să nu ai impresia că, sărind coardă ai să slăbești la fel de mult precum ai alerga.
Este bună, tonifiază mușchii, la fel ca orice alt sport nu te aștepta să slăbești fără un orar al meseelor bine stabilit și fără a renunța la dulciuri și sucuri.

| Intelligence explică (pentru Azµre):

Dap,Corect,sunt constienta de asta. vrea sa dau vreo 4 kg:p. Oricum coarda ajuta si ea.nu? Macar sa mai ard si eu acolo 100-150kcal cu ajutorul ei.

| Azµre a răspuns (pentru Intelligence):

Acolo nițel da, e bună pentru tonifiere ți-am zis happy
Dacă tu renunți la dulciuri și la sucuri, 4 kg le dai jos în 2 saptămâni happy asta ca să nu faci vergeturi sau ceva, dacă slăbești brust apar vergeturile.

| Intelligence explică (pentru Azµre):

Si daca slabesti constant` daca ai pot disparea?

| MillzBya a răspuns:

Uite aici un articol, sper sa te ajute:
http://sanatate.acasa.ro/......11666.html