| AvalohAlyn a întrebat:

Ce pasta de dinti este recomandata pentru cineva care mananca multe dulciuri, pentru prevenirea actiunii acidului din zaharuri?
Ce pasta de dinti e buna d.p.d.v calitativ? Voi ce pasta de dinti folositi? Dar sa fie la un pret decent nu foarte foarte scumpa.
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Eu folosesc GennaDent – Forte– Pastă de dinți cu argilă activă și plante

http://vivanatura.ro/paste-dinti/

| lovegirl15 a răspuns:

Mie mi-a dat doctorita cand am fost la ea pentru carie colgate plus sugar acid neutralizer. E buna pentru cei care consuma in mod frecvent dulciuri. Si eu mananc destule dulciuri, uneori. Dar pasta de dinti e una foarte buna, am observat ca curata bine dintii.

| milan9 a răspuns:

GennaDent Argentum
Este fara fluor, parabeni si spumanti.
Informeaza-te in privinta fluor-ului, este foarte toxic...

| Anonimuserr a răspuns:

Sensoyne pentru dinți sensibili
Lacalut este de asemenea bună
Și Colgate Maximum Cavity Protection Caries Plus Sugar Acid

Răspuns utilizator avertizat
| malvinacroft a răspuns:

Cele mai bune sunt cele din seria Gennadent (facute de Vivanatura) le gasesti in plafare. Sunt pe baza de argila si nu fac spuma, argila neutralizeaza acidul zaharurilor.