| Andreeaioan115 a întrebat:

Ce poate sa fie daca am un fel de slabiciune in mana stanga? Vreau sa mentionez ca mananc foarte mult dulce, oare asta este cauza? Am nevoie de ajutor,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu zic sa mai postezi odata intrebarea ca restul legat de mana stanga ( da sa scrii cu stanga). Poate se rezolva problema.
Mai lasa TPU ca poate si de asta te doare mana. Iesi afara, practica sport in loc sa intrebi pe cei de aici.
Daca am stii raspunsul (care nu pica din cer) ti-am fi raspuns la prima intrebare demult.

| Dalmore a răspuns:

Daca nu iti folosesti mainile e normal sa nu ai forta in ele, de unde muschi?

| DoctorulManhattan a răspuns:

Trebuie sa fi mai explicita. Ce fel de slabiciune? Daca te referi doar la faptul ca e mai slaba decat mana dreapta, atunci e complet normal. Putini oameni sunt ambidextrii, cei mai multi sunt mai indemanatici doar cu o singura mana/ picior. Daca prin slabiciune te referi la amorteala, furnicaturi si/sau nu poti sa o inclestezi bine, ar tebui sa vorbesti cu parintii si sa mergi la doctor. Fara cauze si simptome clare nu te pot ajuta mai mult. Bafta