| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor duminica eu cu prietenul meu ne-am jucat putin eu i-am pus mana pe penisul lui dar si el a pus mana pe penisul lui si dupa a introdus degetul acolo jos vreau sa mentionez ca el nu ejaculase si are doar lichid seminal. Am nevoie urgenta de ajutor as putea ramane insarcinata?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai putea.
In conditiile in care ai fi fost in perioada fertila si degetul respectiv ar fi patruns destul de adanc, pentru ca lichidul preejaculator poate sa transporte spermatozoizi.
Dar posibilitatea e foarte mica, sa stii.
Nu va mai jucati daca nu stiti, ca nu merita toata frica asta!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
sanse minime de a ramane insarcinata.
este bine ca dupa 14 zile, sa faci un test de sarcina, apoi sa va documentati cand va mai aventurati in astfel de jocuri..banuiesc ca sunteti minori.
O zi bunahappy

| AlexanderAdrian a răspuns:

Daca nu ejaculase iar lichidul era incolor atunci era vorba de lichid PRE-seminal, o substanta produsa in alta parte decat sperma si care are rol de lubrifiere. Cum in acest lichid sunt slabe sanse sa existe spermatozoizi viabili iar simpla atingere sau introducere a unui deget imersat in lichid preseminal nu se compara cu o ejaculare cand sperma e aruncata cu viteza si mult mai in interiorul vaginului, sansele sa ramai insarcinata de la asa ceva sunt extrem de mici spre zero.

Gandeste-te doar la faptul ca si cuplurile care isi doresc un copil si nu se preocupa de treburile astea au nevoie de mai multe incercari pentru a reusi. Conceptia asta nu e chiar atat de usoara si instantanee.

| Emilian65 a răspuns:

Daca avea lichid seminal pe penis si a introdus degetul in vaginul tau dupa ce atinsese penisul, sunt sanse mari sa fii gravida.

| Alcyon a răspuns:

Aveti grija cu joculetele astea, ca uite-asa apar sarcinile nedorite.

| angel_4561 a răspuns:

Daca scapi cu bine, ar fi bine ca data viitoare sa fiti mai atentii