| AlinnaGrecuElena11 a întrebat:

Ce pot avea dacă mă doare foarte tare testiculul stâNg și piciorul?
Dacă palpez nu mă doare deloc, iar și când stau in picioare sau chiar in pat, simt o durere suportabila ce o ia spre piciorul stâng. Am carat niște lucruri grele și de atunci mă doare incontinuu. Nu mă pot prezenta la un doctor fiindcă este plecat din țara cel din orașul meu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce sex ai? Ca numele este de fată. Hernie. Fuga la medic.

| sierra1 a răspuns:

Sună a hernie - du-te la orice medic in orice oraș. Nu e de bine să lași așa.

| anonimg a răspuns:

Referendumul asta ne-a ametit pe toti -ca nu stim daca esti fata sau baiat.
Oricum ar fi, cu medic sau fara medic, in astfel de cazuri trebuie sunat de urgenta la 112 fara sa mai stai pe ganduri. Acolo ti se va acorda ajutorul medical de care ai nevoie. Acolo te va vedea un medic si el poate spune despre ce este vorba.
In astfel de cazuri nu mai ai nevoie de medicul de familie si suni la 112.