| OkiulDinUmbra a întrebat:

Am si eu o problema...
de 2 zile ma doare langa testiculul stang!
Adica nu testiculul ma doare 2 sau 3 vene de sange
Simt o durere suportabila, pot sa dorm noaptea dar nu stiu de ce ma doare! urgent dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bogdan_9316 a răspuns:

Iti spun eu si eu am patit! Eu am avut infectie urinara netratata. Si de aceea m-a durut pe mine! Am fost cu mama mea, m-a dus la medicul de familie. A venit un Dr. Ma intins pe pat si a pus mana acolo la testicule. Si a zis ca ori cum am stat pe bicicleta, si sa tinut acolo apasat. Sau ori de la lengeria intima prea stramta. Asa ca me-a dat nurofen gel. Si nu mai s tiu eu ce... Mi-a zis ca e posibil cum se schimba si hormonii... Si acum ma doare un pic. Eu cred ca cum ma strans. Dar stai linistit nu e nimic. Eu aveam dureri suportabile, imi era rau, nu puteam de frica, ma plimbam in casa ca un leu.

| aclean a răspuns:

Poate fii din cauza tensiunii. Sau din cauza cresterii parului. Te-ai lovit de curand?

| OkiulDinUmbra explică (pentru aclean):

Sa fiu sincer nu m-am lovit dar faza e ca este o durere foarte mica mcia mica de tot dar prima data ma cam durut