| M.T a întrebat:

Ce pot face sa scap de negi? ii am cam de mult timp ...am luat o solutie de la farmacie verolit parca se numea am dat si cu rostopasca dar ink nu au trecut crying ce mai pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tratamentul cu rostopasca trebuie facut zilnic macar 6 saptamani consecutiv. Daca uiti intr-o zi, iei tratamentul de la inceput. Daca ai facut asa si nu ti-au trecut, trebuie sa mergi la dermatolog care iti va face probabil o cauterizare.

Abh
| Abh a răspuns:

Tratamentul pentru negi(mai ales ca ii ai de mult) se face timp indelungat( min. 1 luna) si trebuie sa fii foarte constiincios in aplicarea tratamentului, adica daca trebuie sa-l aplici de trei ori pe zi, zilnic, apoi asta e obligatoriu, altfel nu ai nici un rezultat.

NOname
| NOname a răspuns:

Exista la farmacii o solutie foarte buna "Cryopharma". Ti-o recomand. ;) :) Aici poti sa citesti mai multe despre ea: http://www.efarma.ro/products.php?id=3453

daniela
| daniela a răspuns:

Cauterizare cu nitrat de argint la dermatolog

| Razvan a răspuns:

Sau extirpare cu laser.Cauta pe net o clinica privata in orasul tau;)
Iar daca esti din Bucuresti poti incerca aici:http://www.lasermed.ro/

| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

Si eu am avut, am cumparat o crema de la farmanie pe nume Verucca si ii ardea si am scapat repede de ei.

| mariaavon a răspuns:

Poti sa faci pur si simplu, un tratament cu antibiotice este mai eficient decat orice produs naturist, si nu stiu ce crema, eu le-am incercat pe toate, i-am smuls, i-am ars, am dat cu Verruca, cu usturoi, cu ulei de ricin, cu seva de la rostopasca, toate astea in zadar, pana la antibiotic, si nu mi-a ramas decat un semn micut pe deget, ceilalti 30 disparu-se complet, incearca si o sa vezi, Succes

| andruca a răspuns:

Daca vrei ceva naturist, incearca aplicarea de feliute subtiri, taiate dintr-un usturoi. Tai feliuta subtire, astfel incat sa ia forma negului si sa il acopere complet, apoi pui peste usturoi un leucoplast(pot fi si din cele simple, cu rivanol). Aplici asta in fiecare zi, schimbandu-l cand dispare din taria usturoiului(cam la 3 ore). de fiecare data cand schimbi feliuta de usturoi, te speli bine cu apa calduta si sapun. Eu am incercat la degete si in 3 zile au disparuthappy succes!

| ionutzu03ionut a răspuns (pentru andruca):

Ai avut negi de aia mari?

| ionutzu03ionut a răspuns (pentru andruca):

T e ustura cand ai pus usturoi?