| keNnz a întrebat:

Ce pot face sa scap mai repede de ginecomastie? Sunt adolescent.Stiu ca va trece de la sine, dar am aproape 3 ani de cand o am.Imi puteti spune ce trebuie sa fac pentru a scapa mai repede? Sa ma apuc de sala, ce ar trebui sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sportul si mancarea sanatoasa te vor ajuta sa scapi de ea!
Poti merge pe dieta Pierre Dukan, asociata cu sport intens, ca grasimea si pielea de pe sani si abdomen sa se disperseze si sa nu ramai cu sani mari.
http://www.dieta-dukan.co/etapele-dietei
https://www.topfitness.ro/dieta-dukan-etape-si-exemple-de-retete/

| keNnz explică (pentru Violleta2022):

Eu nu am ginecomastie din aia de la grasime, ci ginecomastie adevarata(sfarcuri umflate)