| MioaraManolache1999 a întrebat:

Ce pot sa fac? am 12 ani si 32 kg ..toti copii rad de mine ca sunt slaba cum sa ma ingras macar 37 sa am ...mananc mai mereu dar nu ma ingras deloc sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ZaraZaraPerlin a răspuns:

Daca sunt colegi adevarati,nu ar rade de tine! Acum poate nu te-ai dezvoltat complet,dar sa vezi ce frumoasa o sa te faci peste cativa ani! Esti frumoasa asa cum esti, sunt invidiosi. Esti superba, ba chiar! Nu ii lua in seama, draga mea! Este bine sa fii slab, mai ales ca la 12 ani, 32 kg. sunt potrivite! FUNDA?

10 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Mananca cat mai multa carne si oua cu multa paine.

| MilkyWAY3027 a răspuns:

Conteaza nu numai varsta ci si inaltimea.Ce inaltime ai?

| dodoc a răspuns:

Incearca sa mananci tot timpul sa fi satula
mananca mai multa paine
si nu i baga in seama pe toti retardati
sa nu iti pese de vorbele lor

| oldbluegrumpyman a răspuns:

Mai micuta-i mai draguta. Incearca sa mananci atat cat simti nevoia dar sanatos, nu te "forta". Intotdeauna, operele de arta ale naturii se fac in timp. Nu esti o buruiana care apare peste noapte, esti o floare care creste cate putin pana in ziua in care isi uimeste privitorii cu frumusetea ei.

| asdfkhjl a răspuns:

De ce sa rada de tine? laughing Sunt invidiosi ca esti slaba si frumoasa! nu ii baga in seama. :* funda? puppy dog eyes

| MioaraManolache1999 explică:

A trecut un an si ceva am 38 acuma laughing))

| RuxyRuxx2 a răspuns:

Si eu am 12 ani si sunt slabuta. stai linistita ca esti bine. Esti mult mai frumoasa daca esti slaba, nu trebuie sa te schimbi. daca esti sanatoasa, e super bine:*

| djokesss a răspuns:

Eu am 8 ani si am 35 kg si nimeni nu rade de mine happy nimeni nu ma darama pe mine
!

| Andreea_Burlacu_1994 a răspuns:

Nu ii baga in seama pe cei care rad de tine. Eu am tot 12 ani si am 31 de kg si nu-i bag in seama pe cei care rad de mine. :*