| Vampire_9682 a întrebat:

Sunt slaba si mi-e rusine de asta. Mananc dar nu ma ingras deloc. Ce pot face?

10 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Ia niste vitamine te vor ajuta sa te ingrash

| doroteea a răspuns:

Ia niste vitaminebig grin

| laura23 a răspuns:

Si eu sunt slaba, si am suferit din acest motiv, insa m-am obisnuit.Nu mai suferi degeaba, nu are rost, cine te iubeste, te iubeste si slaba!

| EuAlaEu a răspuns:

Fa sport zilnic ca sa iti creasca metabolismul si o sa ti se faca foame

| Liza0o0 a răspuns:

Sa sti ca si eu am aceeasi problema, dar depinde foarte mult si varsta.
Eu am 12 ani si o greutate de 45 de kg, si sunt foarte inalta. Normal, la inaltimea mea (1, 60) trebuiam sa am 50 si peste.
Iti pot spune ce mi-a zis mie doctorul.
Doctorul mi-a recomandat sa fac mult sport si sa iau multivitamine, dar mai ales vitamina B (pentru. imi face pofta de mancare).
Mama imi mai ia in + de reteta si Cavit si Ascovit.
Dar tu ce varsta ai?
Daca esti copil sau adolscenta, atunci trebuie sa ceri sfatul doctorului. Daca ai peste 30 de ani atunci s-ar putea sa fie putin cam greu sa te mai ingrasi, pentru ca corpul se obisnuieste cu o greutate mica, si chiar daca te-ai ingrasa, te-ai simti rau mai tot timpul si s-ar putea chiar sa ai ameteli, si chiar sa lesini des.
Eu iti recomand sa mergi la medic sa vezi ce se poate, dar mai poate fi si o cauza.
Daca te nasti pre-matur, am inteles ca s-ar putea sa fie normal sa fi slaba(nu stiu dc, asa am auzit de la cineva).
Si sa stii ca nu conteaza parerea oamenilorwinking TU ESTI TU, SI NIMENI NU TE POATE SCHIMBA pentru. ca asa te-a facut Dumnezeu, si cine nu te place, sa fie sanatos. Inseamna ca nu te place decat pentru cum arati, nu pentru. cine esti. Si cu asemenea oameni nu as dori eu cel putin sa am deaface.
Nu uita ca tu esti deosebita prin cea ce simti, traiesti, si cel putin vezi partea plina a paharului : poti manca ce vrei tu : carne, cartofi, inchetata, fastfood, de toate, fata de o femeie grasa care tine tot timpul curi de slabit si nu mananca 2 zile nimic.

| Anna_9600 a răspuns:

Ce greutate ai?
happy>big grin

| Anna_9600 a răspuns:

Deci, cati ani ai? Asta nu ai zis.thinking

| FaraNume_7993 a răspuns:

Ia niste vitamine!

| 0100102002 a răspuns:

Dati foc! Sinucide-te!

| Vampire_9682 explică:

Am 35 de kg...