| Anesiss a întrebat:

Ce pot sa fac? Toti colegii mei ma considera paracioasa, dar eu mereu simt nevoia sa spun unui profesor daca se intampla ceva negativ in scoala sau cand am vreo problema mai degraba apelez la un profesor decat la mama pentru ca nu ma intelege.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Daca erai colega mea te bateam pana numai stiai de tine de iti iesea toate paraciunile din cap happy
Prefa-te ca nu vezi nimic si gata
E chiar atat de greu sa fi putin mai destept decat restul?

| Adorable a răspuns:

Din punctul meu de vedere procedezi corect, însă încearcă să o faci mai discret când nu este nimeni cu tine. De preferabil în cancelarie. Dacă un coleg îţi mai spune ceva pune-l în situaţia ta şi apoi întreabă-l ce ar fi făcut în locul tău şi dacă dă un răspuns irelevant, îi poţi spune în faţă ce părere ai tu despre IQ-ul lui.

| CAMIOANIEEE a răspuns:

Pur si simplu daca de ex:2 se bat nu-i spune lasa-i sa se bata daca is prosti oricum cineva ii va para.Dar daca colegi te supara dar tare nu asa in gluma... spune la dirigu tau. Evita problemele celorlalti

| bigsy a răspuns:

Nu stiu. Incearca sa vorbesti cu profesorii in pauze, nu in ore! Asa. nu stiu ce sa zic. in ore nu prea mnerge ca deranjezi ora! Sper ca te-am ajutat. Funda?