| booboorooza a întrebat:

Ce remediu NATURAL stiti impotriva ruperii unghiilor? Cel mai util primeste fundita GARANTAT...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Da-te cu zeama de lamaie si cu miere pe unghiihappy

| Fillaide a răspuns:

Unge-le in fiecare seara, timp de citeva zile cu iod.
Le intareste si astfel unghiile nu se mai rup.
Efect garantat!

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Pai am citit intr-o revista ca pentru intarirea unghiilor ca sa nu se mai exfolieze adica sa nu se rupa des, in fiecare zi sa stai vreo 5 min cu ele in ulei de masline cat mai cald big grinbig grinbig grin

| Xtina_8376 a răspuns:

De intaritor de unghii ai auzit? ia incearca ca nu e cine stie ce tratament complicatwinking

| Andreea98 a răspuns:

Bea mult lapte.
1.Iti va face sa iti creasca unghiile.
2. Ti-le va intari.
3. Ajuta la oase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Introducerea lor in ulei cald de masline, cateva minute.ar fi bine sa iei calciu biologic de la plafar ca precis ai lipsa de calciu.

| AmberMyth1 a răspuns:

Citeste aici mai multe si incearca :
http://www.stilfeminin.ro/......toase.html

Sper ca te-am ajutat;)