| Anna04 a întrebat:

Ce sa fac ca sa am o pozitie mai dreapta a corpului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mergi cu ghiozdan cu 'haturi' pentru ambi umeri, nu doar pe un umar. Dormi pe un pat tare sau chiar pe podea, pui o patura sau doua sa nu traga, eu am dormit asa de bine.batting eyelashes
Fa un sport, preferabil inot sau atletism, dezvoltarea muschilor trunchiului ajuta la mentinerea unei pozitii ortostatice. Ai grija cum stai in banca.
Si... faina poza cu bivaru'. laughing

| tpuu a răspuns:

Stai dreapta/drept... Cand mergi, cand scrii la birou [la soala ] etc.

Succes

| ELLSSA a răspuns:

Un prima pas ar fi sa dormi pe o saltea foarte buna(cum ar fi relaxa) fara perna.Sa incerci sa mergi cat de drept poti, sa ai o pozitie a umerilor dati in spate pentru a indrepta coloana vertebrala.Fie ca stai in picioare sau in sezut, stai drept!
Sigur vei vedea si rezultatelehappy

| Aiicha a răspuns:

Stai dreapta, cu umerii pe spate, capul drept si abdomenul incordat.Mersul pe tocuri ajuta.

| ProjectJackpot a răspuns:

Mergi la doctorul de familie si iti zice el daca ai probleme cu coloana sau nu. Daca da, atunci te va trmite sa faci niste radiografii si daca e chiar necesar, vei face recuperare pentru indreptarea coloanei. Dar e posibil si ca muschii tai ai spatelui sa nu fie destul de puternici, asa ca, trebuie sa mananci multa carne si branza. good luck!

| Mary_5158 a răspuns:

In fiecare zi 5-10 min stai lipit de un perete, dar sa ai grija sa atingi capul, umerii si picioarele, si desigur mai multa atentie la mers

| mady8055_9212 a răspuns:

Buna! Trebuie sa mananci cat mai multe fructe si cand iti vine foame sa bei multa apa mie una asa mi-a recomandat doctorul pentru ca am 12 anisi am 50 kg! funda?

| Question_3829 a răspuns:

Sa stai in p.a mea drept...e asa de greu sa poti sta dreptstraight face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stai drept/a =]

| ♥кŧà ŧέ łüьέšŧέ♥ a răspuns:

Paithinking Sa incerci sa mergi cat mai drept; sa stai dreapta in banca; sa iti iei cat mai putine lucruri in ghiozdan deoarece iti afecteaza coloana.