| LiveTheMoments a întrebat:

Ce sa fac ca sa crească unghiile mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Kyılε a răspuns:

Salut, Cantareataaaaaaa.
Mă tem că pentru așa ceva nu există remediu. Însă, pe viitor, îți poți lăsa unghiile netăiate sau ți le poți scurta puțin, pentru a nu mai aștepta atât de mult să crească.
Numai bine!

| Kandia15 a răspuns:

Pai, in primul rand ca sa fie mari trebuie sa fie si sanatoase. Degeaba le ai mari daca se exfoliaza. Nu mai folosi acetona pe perioada in care vrei sa creasca.
In al 2 lea rand, poti pune intr-un bol putin ulei de masline si pune-ti mainile in el. asteapta cam 10-15 minute si gata. Nu iti garantez ca o sa vezi rezultate minune de la primele incercari

| CinVasileeee a răspuns:

Nu le mai taia happy