| bleakk a întrebat:

Ce se afla sub o operatie? Se afla cumva o plasa de sustinere sau ceva de genul? Daca nu, acele granuloame de fir de unde ies?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Te coase cu un material care se resoarbe partial. Nu e nici o plasa. Acele granuloame sunt nodurile.

| bleakk explică (pentru SkyPilot):

Nasoale sunt rau, foarte inestetica ramane urma unui asemenea granulom extirpat de medic. pff

| SkyPilot a răspuns (pentru bleakk):

Se atenueaza cu timpul. Pot sa dispara complet, ramane doar o urma albicioasa.

| bleakk explică (pentru SkyPilot):

Albicioasa a ramas operatia, care e de 6-7 ani, insa granuloamele astea (2) au fost scoase mai acu 1-2 ani si se vad inca. Acel movaliu.

| SkyPilot a răspuns (pentru bleakk):

Poti ajuta daca masezi locul cu un pic de Nivea in fiecare zi.

| bleakk explică (pentru SkyPilot):

Esti in cunostinta de cauza in ce priveste asta? Crema de galbenele crezi ca e ok?

| SkyPilot a răspuns (pentru bleakk):

Sincer nu prea cred ca are alta importanta decat ca tine locul moale. Am discutat candva cu un biolog care lucra in industria cosmetica si mi-a spus ca majoritatea absoluta a adaosurilor nu trec prin piele dar cremele se produc pentru ca se vand bine.

| bleakk explică (pentru SkyPilot):

Pai si care e treaba cu nivea?laughing

| SkyPilot a răspuns (pentru bleakk):

Mi se pare ca este de calitate mai buna. Nimic altceva. Si obisnuinta mea,, am avut in casa de cand ma stiu happy